Nejtvrdším hasičem je opět Lukáš Novák

vydáno:

aktualizace:
18.09.2013 19:00

Ústí nad Orlicí - Nejvyšší příčku na Mistrovství České republiky v hasičské soutěži Nejtvrdší hasič přežívá (TFA) dnes na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí získal dvojnásobný mistr světa a šestinásobný Mistr Evropy Lukáš Novák. Všechny disciplíny zvládl v rekordním čase čtyři minuty 47,23 sekundy. V kategorii družstev zvítězili hasiči Pardubického kraje. ČTK o tom informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.

foto

Mistrovství hasičů v nejtěžších disciplínách soutěže Nejtvrdší hasič přežívá (TFA) se konalo 18. září na Andrlově chlumu u Ústí nad Orlicí. Na snímku je dvojnásobný mistr světa a šestinásobný mistr Evropy Lukáš Novák, profesionální hasič z Ústí nad Orlicí. ČTK Vostárek Josef

Přihlášeno bylo 90 závodníků z celé země. Hasiči soutěžili ve třech věkových kategoriích a v kategorii družstev složených ze čtyř soutěžících. Do výsledku družstva se započítávaly tři nejlepší časy účastníků z každého kraje nebo podniku bez ohledu na věkovou kategorii.

Soutěžící startovali v kompletním zásahovém oděvu. Nejdříve k přistavené stříkačce připojili dvě hadicová vedení a rozvinuli je na délku 60 metrů. Další dvě hadice museli stočit předepsaným způsobem do kotouče a uložit. V druhém úseku je čekalo 80 úderů palicí, běh tunelem s dvacetikilogramovým závažím tam a zpět a přemístění těžké figuríny po stanovené trase. Následovalo přenesení dvou dvojic spojených žebříků k lešení, výstup do určeného nadzemního podlaží, vytažení břemene na laně, sestup a běh k hydrantovému nástavci a připojení proudnice. Na závěr musel každý hasič vyběhnout 183 schodů na plošinu rozhledny.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20% zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

comments powered by Disqus

Reklama
Cestování
Cestování

Cestovatelé z Krásné Lípy chtějí za dva roky objet svět

Soutěže
Soutěže

Kniha Na stejné vlně

Velikost textu: a a A