Muzeum firmy Petrof si od otevření prohlédly dvě stovky lidí

vydáno:

aktualizace:
16.04.2014 13:54

Hradec Králové - Muzeum společnosti Petrof v Hradci Králové od jeho otevření loni v listopadu navštívily zhruba dvě stovky lidí, zájem však stále stoupá. Firma Petrof je předním evropským výrobcem klavírů a pianin. Exponáty muzea si dnes v rámci své třídenní návštěvy hradeckého kraje prohlédl prezident Miloš Zeman, který na jeden z vystavených nástrojů zahrál pár tónů písně Sentimental Journey.

foto

Prezident republiky Miloš Zeman pokračoval 16. dubna ve své návštěvě Královéhradeckého kraje, při níž mimo jiné navštívil Muzeum Petrof v Hradci Králové. Společnost Petrof je předním evropským výrobcem klavírů a pianin. ČTK Taneček David

Zeman si prošel místnosti muzea, poté se sešel s vedením společnosti a vyslechl si dvě skladby v podání klavíristy Matyáše Nováka. "Dnes jsem se vrátil do svého mládí, protože jsem od mladého patnáctiletého klavíristy slyšel koncerty, které jsem kdysi i sám hrával, daleko hůř než on. Teď už je jenom poslouchám," řekl Zeman.

Prezident republiky Miloš Zeman pokračoval 16. dubna ve své návštěvě Královéhradeckého kraje, při níž mimo jiné navštívil Muzeum Petrof v Hradci Králové. Společnost Petrof je předním evropským výrobcem klavírů a pianin.

Ředitelka Muzea společnosti Petrof Ivana Petrofová dnes novinářům řekla, že muzeum navštěvují například děti ze škol, muzikanti či senioři. "Návštěvnost muzea se neustále zvyšuje, s čímž jsme spokojeni," řekla Petrofová. Počet návštěvníků muzea má zvýšit program pro děti ze škol. Kolik by mohlo muzeum navštívit lidí v letošním roce, nechtěla Petrofová odhadovat.

Prezident republiky Miloš Zeman pokračoval 16. dubna ve své návštěvě Královéhradeckého kraje, při níž mimo jiné navštívil Muzeum Petrof v Hradci Králové. Na snímku vpravo je ředitel výroby Martin Jenček. Společnost Petrof je předním evropským výrobcem klavírů a pianin.

V areálu muzea je k vidění zhruba 20 nástrojů, včetně nejstarších modelů pian, klavírů a dalších rarit z produkce firmy. Muzeum podnik loni zřídil u příležitosti nadcházejícího 150. výročí založení firmy Antonínem Petrofem v roce 1864. K vidění je například pianola z roku 1929, což je pianino na elektromotor hrající samo pomocí pneumatické mechaniky.

Prezident republiky Miloš Zeman pokračoval 16. dubna ve své návštěvě Královéhradeckého kraje, při níž mimo jiné navštívil Muzeum Petrof v Hradci Králové. Společnost Petrof je předním evropským výrobcem klavírů a pianin.

Firma Petrof ročně prodává na 1500 pianin a klavírů zhruba do 60 zemí. Její roční tržby se pohybují kolem 220 milionů korun a ve firmě pracuje asi 220 lidí. Zeman dnes zaměstnancům poblahopřál k tomu, že pracují ve slavné firmě, která je známá po celém světě. "Ta firma nedělá bomby, granáty, tanky, něco co zabíjí lidi, ale něco co dává lidem radost," řekl Zeman.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20% zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

comments powered by Disqus

Reklama
Automoto
Automoto

Ulice Havany brázdí veteráni z USA, připomínka lepších vztahů
Fotogalerie

Soutěž
Soutěž

o knihu Moje nejlepší recepty

Velikost textu: a a A